Kişiye Özel

DOĞAL AHŞAP TASARIMLAR İÇİN;

Özellikle yoğun yağış alan Karadeniz bölgesinde yetişen sert ağaçlardan faydalanarak kendi el işçiliğimiz ile kişiye özel mobilyalar tasarlıyor ve üretiyoruz.

Ceviz, meşe, dişbudak, çınar gibi ağaçlardan meyve ömrünü tamamlamış, doğada yaşama ömrünü bitirmeye yaklaşmış veya bitirmiş, göçük altında kalma, yıldırım çarpma gibi farklı hikâyelere sahip çok yaşlı ağaçlar bulmaya ve bu hikâyeleri sizlere anlatmaya çalışıyoruz.

Tasarım olarak müdahale edemediğimiz doğanın bize kendini sunduğu ve hiçbir eklemeye gerek kalmayan parçaları mobilyaya çevirmenin haricinde, üstünde oynanmaya izin veren doğal parçalarla müşterilerimizin zevklerine ve özel ölçülerine göre masa, sehpa, konsol, dresuar, kitaplık, tv ünitesi, ayna, tavan lambaları v.s gibi tasarımlara dönüştürerek kullanımlarına olanak veriyoruz.

Enerjisi olan ve size anlatacak hikâyesi olan güzel bir tasarım lamba veya sehpa yaşam alanınızın bir köşesinde ahşap sıcaklığı ile dekorunuzu bütünleyebilir.

RPM-RENKLENDİRİLMİŞ AHŞAP TASARIMLAR İÇİN;

Uzun süredir AR-Ge’si üzerinde çalıştığımız bir diğer konuda masif ahşabın tamamen renklendirilerek işleme kolaylığının yanında farklı görsellikte ürünler sunmasıdır.

Bu teknikte içeriği tarafımızca bulunan ve hazırlanan doğal kök boyalardan oluşan su bazlı toksik madde içermeyen boyaların ahşap malzeme içerisine tatbiki söz konusudur. Boya yapısı ve boyama tekniği tamamen patent aşamasındadır. Bu teknik sayesinde su bazlı boya ahşabın içine sızarak, ahşabın ara kesitine geçmektedir ve ahşabın yapısına göre farklı bir görünümü oluşturmaktadır.

Burada ahşabın belirli teknik özelliğinden bahsetmek boyalı görüntünün, ahşabı elle piyasa boyalarıyla boyamadan neden farklı olduğunu açıklamaya yardımcı olacaktır. Ahşap hücreleri bölgesel olarak sertlik yumuşaklık oranlarına göre hücre araları açıktır veya sıktır. Hücre araları açık olan kısımlar boya tatbikini kabul etmekte, sert olan kısma ise boya girememektedir. Bu şekilde oluşan görüntü ahşap parçanın bir kısmının boyanmış olması bir kısmının ise kendi doğal renginde kalmasıdır.

Bu boyama tekniği ile elde edilen ahşaplarla yapılan ürünlerin her biri ahşap karakteristikleri birbirinden farklı olduğu için tamamı ile tek görselliktedir.

Renklendirilmiş ahşap malzemelerle istenilen ölçülerde ve istenilen tasarımlarda mobilyalar yapmak mümkündür. Masa, sehpadan, mutfak dolabı, şifonyere kadar her türlü mobilya masif ahşaptan özel renklendirilmiş olarak yapılabilmektedir.

Türkiye’de ve dahi dünyada bir örneği olmayan çok özel mobilyalara sahip olmak isteyenler için özel bir seçenektir.